Ülker SALİHOĞLU      
 

          

ÜNİVERSİTEM EVİMDE...


Bundan 1400 sene evvelinde Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in bir okulu vardı. Üstü kapalı, yanları açık bir Açıkhava Üniversitesi, Tasavvuf Üniversitesi. Öğrencilerine de Ashâb-ı Suffa denirdi.


Sahabe, Peygamber Efendimiz (S.A.V)’den aldığı Kur’ân ilmini burada öğrendiler, burada talim ettiler ve buradan mezun olup Allah’ın öğretmenleri, olarak her beldeye gidip insanların hidayetine vesile oldular.       

   
İşte acizane ben de hep onlara gıpta etmişimdir ve kalben demişimdir ki, ben de o zamanda yaşasaydım, ben de bu okulun öğrencisi olsaydım, Kur’ân’la Allah’ın ilmiyle dolsaydım. Hep Allah’ı Allah’ı anlatsaydım…


Kalplere bakan Rabbim, işte beni bu devirde de o üniversitenin muadili duvarları olmayan internetteki bu tek tasavvuf üniversitesinin talebesi kıldı. Rabbime hamd ve şükrüm sonsuzdur.
 Peygamber Efendimiz (S.A.V) buyuruyorlar ki: “İçinizdeki en hayırlınız Kur’ân’ı öğrenen ve öğreteninizdir.” İşte bu üniversitenin rektörü, kitaplardan değil Allah’tan direkt aldığı Kur’ân ilmini öğreten, öğretmenleri bu ilmi öğrenip yaşayıp hayatına geçiren, satırdan değil sadırdan konuşan, sevgi dolu, hoş görülü, can kimseler canım kimseler.
Çoçuklarım, torunlarım, evimde. Üniversitem de evimde. Kur’ân’ı Kerim Âyetleri derslerinde Rabbimle buluşurum. O’nun âyetleriyle benimle konuşmasına hayran olurum. Hadîs derslerimizde Peygamber Efendim (S.A.V) ile buluşur, O’nun Kur’ân âyetleriyle tamamen örtüşen veciz sözleriyle bir kere daha mest olurum. Dînlerin Birleştirilmesi derslerinde Kur’ân’daki, İncildeki, Tevrat’taki Hz.İbrahim’in Hanif Dîninin esası 7 safha 4 teslimi bulur, dünya sulhunun reçetesine kavuşmanın huzuru ile tekrar mest olurum. Bu üniversitede dalâletten kurtulunur hidayetin nurlu ışığında buluşulur. Öğrenmek ve yaşamak…Yaşamak Allah’a ulaşmayı dilemekle mümkün.


            Allah’ı dileyenler, O’nu sevenler, Onun ilmiyle donanmak isteyenler, her iki dünya mutluluğunun reçete ve anahtarını elde etmek isteyenler, bu üniversitede 7safha 4 teslimden oluşan gerçek İslâm öğretilmektedir. Bu öğretidir ki bütün dünyanın aradığı ama henüz bulamadığı kurtuluş reçetesini âyet âyet gönüllere yazmada.
İnanıyorum ki bütün dünyaya sulh ve sukûnu bu üniversite taşıyacak. Ve ben bu üniversitenin torunlar sahibi bir öğrencisi olarak çok mutluyum.


Hidayeti öğrenip yaşayıp anlatacak olan Allah’ın öğretmenleri olmak isteyenlerin başvuracakları kutsal yuva mı? İşte Chesapeake İlahiyat Üniversitesi... Başka söze hacet yok.
          

  Sevgim bütün sevenlerle olsun. Allah razı olsun.

 

 
     
Copyright © 2010 Chesapeake University

All Rights Reserved.

Online Sayaçç

____