Müjgan GÖNCÜ      
 

       

“Hakk’a hizmet etmek istiyorum” diyorsanız,


 “Halka hizmet  etmek istiyorum” diyorsanız doğru adrestesiniz. 


   Esselamun aleykum ve rahmetullah ve berekatuhu,“Rabbim! Seni çok sevmek, Senin tarafından sevildiğimi de hissetmek istiyorum. Kimseyi incitmek istemiyorum; Kimseden incinmek de istemiyorum. Sana kul olmak istiyorum; şeytana kul olmak istemiyorum.” diye çıkmıştım yola... Vee bugün buradayım hamdolsun Allahın Üniversitesinde..“Sizin duanız olmasa Allah size niye değer versin” diyor Allah-u Teala (Furkan-77). Rabbim ne yaptım da sen bana bunu nasip ettin?
.
   Şöyle bir düşünüyorum da ben hiçbir şey yapmadım, Senin için. Kalpten Sana  ulaşmayı dilemekten başka. Bu kadar mı affedicisin bu kadar mı seversin kulunu.. Minnettarım, medyunu şükranım kulunum kölenim Senin…“Rabbim! Senin rızanı kazanmak; benden razı ve hoşnut olacağın şeyler yapmak istiyorum.” Diyordum. Peygamberimiz (S.A.V)’ın zamanında yaşamak, sofa ehlinden olmak, diyar diyar gidip Allahın güzelliklerini insanlara ulaştırmak ne güzel olurdu… Ne güzel olurdu: “Sizin en hayırlınız kuranı öğrenen ve öğretendir.” Sözüne mazhar olmak... Bu uğurda hayatı feda etmek....
.
  Keşke o zamanda yaşasaydım, onlar gibi Kur’ân-ı yaşayıp hayata geçirip başkalarına da öğretseydim, kim istemez ki… “Ahh mümkün olsa” dediğinizi duyar gibiyim “Mümkün mü böyle bir şey, var mı bu zamanda Allahın ilmini öğreten bir üniversite?” Evet var. Şükürler olsun ki; müjdeler olsun ki; Allaha hamdolsun ki; Var ve tam da bunun için kurulmuş.Bu Üniversitesinde neler öğretiliyor? Bugüne kadar bize öğretilen yanlış bilgilerin,  hurafelerin Kur’ân âyetleriyle, hadislerle birer birer yıkılması ayıklanması; Allahın doğruları öğretiliyor. Severek, sevdirerek, korkutmadan, müjdeleyerek, zorlaştırmadan, kolaylaştırarak anlatılıyor .“Hakk’a hizmet etmek istiyorum” diyorsanız, “Halka hizmet  etmek istiyorum” diyorsanız doğru adrestesiniz. Allah’ı sevenler başkalarına da sevdirmek isteyenler buyurun…Allaha dost olanlar, dostluklar kazandırmak isteyenler buyurun…Hayatım bir mânâ kazansın diyorsan, mutlu olman ve başkalarını da mutlu kılman için Allah’ın şifrelerini Kur’ân âyetleriyle sana öğretenler var.
.
  Sadece Arapça değil; Rabçasıyla öğretenler var. Konular, kavramlar, hidayet, takva, kulluk, zikir, iman ne imiş? Aşkla, şevkle iştiyakle hepsini yutmak, başkalarına da öğretmek istiyorsan Kur’ân’ı yaşayan yaşatan olmak istiyorsan, bu uğurda hayatını harcayan Allah’ın askeri olmak istiyorsan yerin burası. Başkada hiç bir yerde yok. Talipsen, talep ediyorsan, talebe olmak istiyorsan ....İnsanlar bilmiyorlar ve biz öğrenip yaşayacağız ve öğretip yaşatacağız, RABBİMİZİN YARDIMI EFENDİMİZİN HİMMETİYLE İNŞALLLAHAllah hepimizden razı olsun. Bu uğurda hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah.

 

 

 
     
Copyright © 2010 Chesapeake University

All Rights Reserved.

Online Sayaçç

____