onceki sayfa      
         
  Eğitim-Öğretime Genel Bakış

Üniversitemiz eğitim ve öğretim programını bilgisayar ortamında, internet üzerinden uzaktan eğitim ile gerçekleştirmektedir. Canlı olarak verilen derslerde yüksek kalitede ses ve görüntü iletimi sağlayan özel bir sistem kullanılmaktadır. Öğrencilerin işlenen her dersten sonra o derse ait kayıtlara ulaşma imkanları vardır. Bunun yanı sıra derslere ait materyaller (yazılı ders dökümanları ve ders video arşivi) öğrencilerin sürekli olarak ulaşıp indirebilecekleri bir sistemle düzenli olarak hizmetlerine sunulmaktadır.

Üniversitemiz, teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında evrensel ölçülerle hareket ederek, her zaman kendini yenileme gayretiyle çalışmalarına devam etmeyi temel ilkelerinden biri olarak kabul etmektedir. İnternet üzerinden Tasavvuf eğitimi veren tek üniversite olan Chesapeake University of Theology manevî alanda mutluluk kapılarını aralarken, bilgi çağının her türlü olanağını da öğrencilerine sunmaktadır.
 

Eğitim programımızın temelini oluşturan zorunlu dersler; İslâm, Tasavvuf, Tefsir, İslâm Hukuku ve Hadis Dersleri ilmî alanda öğrencilerimizin donanımlarının artmasını sağlarken onlara manevî alanda da mutluluğun formüllerini vermektedir.

Seçmeli derslerimiz olan Arapça, İslam Tarihi ve Edebiyatı, öğrencilerimizin ufkunu genişletmek, ve bu alandaki eğitimlerini zenginleştirerek İslâmî konularda bütün boyutları ile konuya hakimiyet sağlayabilmeleri için sistematik olarak hazırlanmıştır.Yazının Devamı

 

 
  Dersin İşlenişi   Teknik Destek  
         
 

Tüm dersler canlı olarak görüntülü ve sesli olarak gerçekleşmektedir. Bir öğretim görevlisi ve asistandan oluşan ekibe ek olarak bir bilgisayar yardım teknisyeni, teknik destek için sürekli olarak hazır beklemektedir.

Derslerden önce veya dersler sırasında öğrencilerin başına gelebilecek teknik sorunlar hızlı bir şekilde çözümlenerek derslerden maksimum seviyede fayda elde edilir. Öğrenci derse katılmak, bir soru cevaplamak veya öğretim görevlisine soru sormak istediğinde sistemdeki ikaz butonuna basarak söz hakkı ister. Öğretim görevlisi bunu ekranında uyarı olarak görür ve öğrenciye söz hakkı verir. Öğrenci bu izni aldıktan sonra görüntülü ve/veya sesli olarak derse katılır; tüm öğrencilerin bu şekilde katılımıyla tam bir sınıf ortamı oluşturulmuş olur.

 

  Üniversitemiz, internet üzerinden uzaktan eğitimle faaliyet gösteren bir kurum olarak, öğrencilerimizin ya da öğretim görevlilerimizin online yani canlı dersler sırasında karşılaşabilecekleri sıkıntıları giderebilmek ve anında müdehale edebilmek için teknik destek sağlamaktadır.

Her derste alanında uzman bir bilgisayar teknisyeni sürekli olarak dersi takip ederek, çıkan sorunları öğrencilerle birebir ilgilenerek; gerektiğinde teknik rehberlik yaparak gerektiğinde de sorun çözücü olarak devreye girmektedir.

 

 
 

Öğretim Görevlilerimiz

                    GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Akademik Takvim

                    GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

   

           ÖRNEK DERS VİDEO

 

           

 
 
Copyright © 2010 Chesapeake University

All Rights Reserved.